Tasarım Kolaylaştıran Siteler

Herkese merhaba. Bu hafta sizlere tasarım yaparken yardımcı olacak ve işinizi kolaylaştıracak birkaç site örneği ile geldik. Metin hazırlarken anahtar kelimeler konusunda size yardımcı olabilecek siteler, renk uyumu bulmakta zorlanıyorsanız 2 rengin uyumunu bulmanıza, istediğiniz ikonu bulmanıza, kendi avatarınızı tasarlamanıza ve tüm bunları yaparken bütçenizi zorlamamanıza yardımcı olur. Peki, bu sitelerin neler olduğuna birlikte bakalım.

OPENPEEPS : Open peeps üzerinde hazır çizimlere erişebileceğiniz ve sıfırdan benzersiz bir illüstrasyon oluşturabileceğiniz bir sitedir.

AVATAAARS: Avataaars, kendi avatarınızı oluşturabileceğiniz bir sitedir. Ayrıca, birlikte oluşturduğunuz avatarınızı SVG ve PNG olarak kaydetmenizi sağlar. 

3D İKONLAR :Adından da anlaşılacağı gibi bu sitede 3D ikonlara ulaşabilirsiniz. Figma, Blender ve PNG formatlarında ücretsiz olarak indirme ve kullanma imkanı sunar.

PALİTRA UYGULAMASI: Bu web sitesine yazdığınız bir anahtar kelime, markanın veya web sitesinin adını tamamlar ve sizi marka veya web sitesi ile ilgili tüm renk paletlerine götürür.

2COLORS: Tasarımınızda veya kurumsal kimliğinizde renk uyumunu yakalamakta zorlanıyorsanız bu site tam size göre. Bu site sayesinde birbiriyle uyumlu tüm renklere ulaşabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

UPSCA MEDIA: Çözünürlüğü düşük olan görsellerden şikayetçiyseniz sizi bu durumdan kurtaracak harika bir site önerisi. Düşük çözünürlüklü fotoğrafınızı 4 kata kadar ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz.

SİMPLİFİED: Bu web sitesinde size faydalı olacak birçok araç var. Tasarım, video, yapay zeka yazma aracı. Örneğin, uzun ve kısa metinler ve sloganlar hazırlayan yapay zekaya sahip olabilirsiniz. Girdiğiniz anahtar kelimeleri analiz eden ve istediğiniz dilde metin hazırlayan bir platform.

Artık tasarım yapmak, metin yazmak çok daha kolay. Umarız bu yazımız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Bir gezegende olacak...

EN