Reklamların Direği Outdoor Reklam

Bugün karşınıza reklamların olmazsa olmazı ile geldik.  Hepimiz yolda yürürken veya bir alışveriş merkezinde gezerken, caddelerde, sokaklarda, toplu taşımaya binerken bile outdoor reklam görüyoruz. Peki dikkatimizi çekmeyi başarabiliyor mu? Bize soracak olursanız evet başarıyor. Hatta başarmanın da ötesinde bizlerin bilinçaltına işliyor.

 

Outdoor reklamlar markanızı tanıtmanın, potansiyel müşterilerinizden çok daha fazlasına kolay ve aracısız ulaştırmanın bir yolu. Peki bu nasıl olacak diyor musunuz? Şöyle ki outdoor reklamların geniş kitlelere hitap etmek gibi güçlü bir etkisi var. Bunu nasıl başarıyor diyecek olursanız hareket halinde ki bir araçtan dışarıyı izlerken bile bireye hitap ediyor ve bunu başarıyor. Dikkatle göremediğimiz bir görsel veya okuyamadığımız bir yazı bir sonrakinde tekrar görebilmek, okuyabilmek için çaba sarf ediyoruz. Bu da bizim bir şekilde hafızamızda kalıcılık sağlıyor. Üstelik bu reklamların maliyeti diğer reklamlara göre daha uygun ve daha uzun süre görünür durumda. İnsanlar artık evde kalmak istemiyor işe giden, okula giden, gezmeye giden bir potansiyel müşterinizin kolayca dikkatini çekebileceğiniz bir reklam türü outdoor reklamlar. Tüketicilerinizle anlık buluşma sağlayarak markanızın bilinirliğini ve tanıtımını artırıyor.

 

Reklamın en gelenekseli olurken yerini hep koruyabilen bu reklam türü markanızı zirveye taşıyabilecek en etkili reklam türü olabilir. Açık hava reklamları şehirlerin aynasıdır. O nedenle markanızın, ürünlerinizin reklamını yaparken bu önemli etkiyi yabana atmayın deriz.

EN